Yurtiçi Gezileri

60 kez görüntülendi
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

SAKÜDER GAP TURU KÜLTÜR GEZİSİ VE RESİM SERGİSİ

Geçmiş ve geleceği harmanlayan kentler Hatay – Gaziantep – Halfeti – Şanlıurfa- Göbeklitepe- Mardin – Midyat – Diyarbakır ve Saküder Gaziantep sanat buluşması resim sergisi Şehit Kâmil Kültür Merkezi Sanat Galerisinde açılacaktır. Kayıt ve detaylar için lütfen iletişime geçiniz.

TUR PROGRAMI:

1.GÜN: 16/mayıs/2021 pazar günü öğlen saat: 12:00’ da Hatay havalimanında buluşma sonrası bizleri havalimanında karşılayacak olan aracımız ve rehberimizle buluşarak Hatay merkezde gezilerimize başlıyoruz. St. Pierre Kilisesi, Habibi Naccar Camii gezisi sonrasında Harbiye’ye hareket. Konaklayacağımız otelimize yerleştikten sonra Harbiye Şelalerinde serbest zaman.

2.GÜN: 17/Mayıs/2021 Pazartesi günü otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Türkiye’nin en büyük dünyada ise 4’cü en büyük mozaik müzesi olan Hatay Müzesini, gezdikten sonrası Hatay merkezde vereceğimiz serbest zamanda Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’e varışımız sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN: 18/Mayıs/2021 salı günü otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi & Kahramanlık Galerisi, Bakırcılar Çarşısı, Hamam Müzesi gezileri sonrası tarihi Tahmis Kahvesinde canlı müzik eşliğinde kahve molası sonrasında konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

4.GÜN: 19/Mayıs/2021 çarşamba günü otelde alacağımız kahvaltı sonrasında sergi için tüm gün serbest zaman sonrasında sergi gala yemeği ve eğlence programı ve konaklama yaptığımız otelimize hareket.

5.GÜN: 20/Mayıs/2021 perşembe günü otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Birecik üzeri Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik’te nesli tükenmekte olan kel Aynak Kuşlarını koruma & üretim çiftliği ziyareti sonrasında Halfeti’ye varış ve tekne turu ile Rum kale & Savaşan Köyü gezisi sonrası Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz Göbeklitepe turu sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Balıklıgöl gezisi, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer & doğduğu mağara gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz belirtilen saat’te lobide buluşup Urfa sıra gecesine gidiyoruz gece sonrası otele dönüş konaklama.

6.GÜN: 21/Mayıs/2021 cuma günü otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’e varışımız sonrasında Deyrül Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi, Mardin Ulu Camii, eski PTT evi, Şehidiye camii, Abbaralar gezimizi tamamladıktan sonra otelimize yerleşme.

7.GÜN: 22/Mayıs/2021 cumartesi günü otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Midyat gezimize başlıyoruz. Mor Gabriel Manastırı, Midyat Devlet Konuk Evi, Midyat Gümüşçüler çarşısı, beyaz su gezileri sonrasında konaklama yaptığımız otelimize hareket.

8.GÜN: 23/Mayıs/2021 pazar günü otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında
Diyarbakıra hareket. Fotoğraflamaya doyamayacağınız şarkılara da konu olmuş olan Diyarbakır’ın simgelerinden birisi olan Malabadi Köprüsü. Ziyareti. Sonrasında Diyarbakır’a hareket ve oradaki muhteşem destinasyonlardan birisi olan On Gözlü Köprüsünde gezme imkânı ve Kırklar Dağı’nı fotoğraflayıp Dicle nehri kıyısında çay ve kahvelerimizi yudumlayarak dinlenme molası sonrasında merkeze geçip Diyarbakır’ın en önemli simgelerinden olan ve dünyada 5.inci Haremi Şerif olarak kabul edilen Diyarbakır ulu camii ziyareti ve karşısında bulunan Hasanpaşa Hanı’nı görme imkanı. Günün son ziyaret noktası Cahit Sıtkı Tarancı müze evi ve 4 ayaklı Minare olacak. Gezileri sonrasında havalimanında vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

1- Otobüs ile ulaşımlar Tur Programındaki yerlere gidiş ve dönüşler
2- 7 Gece belirtilen oteller de konaklama
3- 7 Gün Otellerde sabah kahvaltısı ve 5 gün Akşam yemekleri
4- Programda belirtilen tüm çevre gezileri
5- Profesyonel rehberlik hizmeti

6- Zorunlu seyahat sigortası

7- Yolculuk sırasında ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- Müze ve ören yeri giriş ücreti
2- Öğle yemekleri
3- Gaziantep’de Sergi Gala yemeği Ekstra
4- Şanlıurfa’da Yemekli Sıra Gecesi Ekstra
5- Halfeti tekne turu Öğle Yemekli Ekstra

2 Kişilik Oda (Kişi Başı): ……………. TL
Tek Kişilik Oda Farkı 800 TL
Ödemeler 3 taksit; 15 Mart 2021 (000 TL), 15 NİSAN 2021 (000 TL), 15 Mayıs 2021 (000 TL)

SERGİ KATILIM KOŞULLARI (SON BAŞVURU TARİHİ 01/04/2021)

1- Sergilenecek eserler dijital katalogda “Videoda” yer alacaktır.
2- Sergi sadece Saküder üyelerinin katılımına açıktır.
3- Sanatçılarımıza, Eserlerinin sergilemeye uygun, Konusu kendinize ait, Özgün ve Sanatsal değeri olan iddialı çalışmalarınızla katılmalarınızı öneririz.
4- Müracaat edenler 150 kelimeyi geçmeyen biyografilerini bilgisayarda yazılmış haliyle ve eserlerin ölçü teknik, fiyat bilgilerini de altına belirterek cv olarak Word dosyası içerisinde, Yine eserlerin ve katılımcı fotoğrafı JPG formatında ve 5 MB’tan küçük olmalıdır.
Eserlerin görselleri gün ışığında yüksek çözünürlük özelliği olan bir makina ile çekilip, Sanatçı fotoğrafı ile 300×300 pikselden küçük, 1200×1200 pikselden büyük olmamalıdır. İstenilen bilgileri sakuder2005@gmail adresine gönderilmelidir.
5- Her katılımcı 2 eserle katılacak. Eserlerin uzun kenarı enfazla 80 cm kısa kenarı ise 50 cm’den küçük olmalıdır.
6- Sergide yer alacak eserler ince çerçeveli veya şase kasa 2,5cm. kalın tuval olmalıdır kenarları kesinlikle boyalı ve arkasında tel askılığı mutlaka olmalıdır.
7- Sergiye katılımcılar, Yağlı boya, Akrilik, Karışık teknik, Suluboya, Heykel, Seramik, Çini vs çalışmaları ile katıla bilirler.
8- Bu sergimiz aynı zamanda 7 GECE 8 GÜN HATAY – GAZİANTEP – HALFETİ – ŞANLIURFA- GÖBEKLİTEPE MARDİN – MİDYAT – DİYARBAKIR Kültür Gezisi olarak gerçekleşecektir.
9- Sergi Katılım payı (000 TL) ve tur ücretini isteyen 3 taksit olarak; 15 Mart 2021 (000 TL), 15 NİSAN 2021 (000 TL), 15 Mayıs 2021 (000 TL) olarak veya tek seferde ödeyebilirler.
10- Ödemelerinizi İŞ BANKASI KAVAKLIDERE ŞUBESİ İBAN: TR84 0006 4000 0014 2090 5547 66 hesabına yatırmaları gerekmektedir.
11- Her Katılımcı tur ve sergi programında belirtilen koşulları kabul ve beyan ederler.

NOT: EKSTRA ANKARA, İSTANBUL, İZMİR’ den tur ve sergide yer alacak olan katılımcılar için toplu ulaşım konusunda gidiş ve dönüşler için grup uçak biletleri ayarlanması isteyenlere tarafımızca yapılacaktır.

KATILIM ve DETAYLAR İÇİN İLETİŞİM BİLGİLERİ:
ALİ ESER: 0554 413 81 70

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boş Mağazaya Dön
  Open chat