Yurtiçi Gezileri

8 kez görüntülendi
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

SAKÜDER KIBRIS SANAT BULUŞMASI RESİM SERGİSİ VE KÜLTÜR GEZİSİ

Saküder Kuruluşunun 16.Yılında 18-22 Ekim 2021 Kıbrıs Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi AKM de Anadolu’dan Esintiler Kıbrıs Sanat Buluşması Resim Sergisi Açılışımızın ve Kültür Gezimizin katılım müracaatları başlamıştır.

Saküder Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneğimiz Kuruluşunun 16.Yılında Anadolu’dan Esintiler Kıbrıs Sanat Buluşması resim sergisi açılışımız Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi AKM Sanat Galerisinde, Sergimizin Açılış Onur Konuğu Kıbrıs Başbakanı Sayın Ersin Tatar ve Kıbrıs’ta üst-düzey davetliler, Sanatçılarımız ve sanatseverlerin katılımı ile basın huzurunda açılacaktır.

Saküder‘in Kıbrıs Atatürk Kültür Merkezi AKM Sanat Galerisinde açılışını gerçekleştireceği bu sergide 30 sanatçının yer alması düşünülmektedir. Sergi açılışımıza sanatçılarımız, üyelerimiz ve Kıbrıs’ta yaşayan sanatsever dostlarımız şimdiden davetlidir.

Sergi Tarihi: 18 – 22 Ekim 2021 tarihleri arası yapılacaktır. Müracaatlar başlamıştır.

Sergiye Katılım Koşulları:

1- Saküder üyesi olmak

2- Kıbrıs Sergimizde takriben 30 sanatçıya yer verilecektir.
Katılımcılar bu sergiye yağlı boya, suluboya, akrilik, heykel, seramik, çini ve ahşap oyma vs. çalışmaları ile katılabilirler.

3- Eser boyutu kısa kenarı 50 cm’den küçük / büyük kenarı 70 cm’den büyük olmayacak ve eserler sergilenmeye hazır olarak sergi düzenlemesinde getirilecektir. Eserlerin arkasında askılığı mutlaka bulunmalıdır. Eserler kalın şase kasa üzerine çalışılmış kenarları boyalı olmalıdır. Eserler ince tuval üzerine ise çerçeveli olmalıdır.
4- Sergi düzenlemesi ….. ……. …………. günü yapılacaktır eserlerin düzenleme saatinde galeriye teslim edilmesi gerekmektedir. Sergi bittikten sonra eserlerin sanatçılara geri iadesi göz önünde bulundurularak sanatçılar eserlerini önce pıtpıtlı naylona sarıp ve özel bir karton kutu içerisinde getirmesi gerekir. Eserlerinin paketleri bu şekilde olmayan sanatçılara sergi bitiminden sonra derneğimiz tarafından kargo hizmeti verilmeyecektir. Paketleri istenilen şekilde muntazam olanlara ise kendi paketleri içerisinde ptt kargo ile katılımcılarımıza ödemeli olarak eserleri gönderilecektir.

5- Sergi katılım bedeli ……..TL. Saküder Banka hesabına yatırılacaktır. İş Bankası Kavaklıdere Şubesi Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği TL Hesabı IBAN : TR73 0006 4000 0014 2090 7649 69. Katılımınızı bildirmek ve detaylı bilgi almak için lütfen arayınız. İletişim: 0554 413 81 70

6- Sergiye kabul edilecek eserlerin sanatsal değer taşıması öngörülecektir.

7- Saküder Sanat Komisyonunun sergilenmeye uygun görmediği eserler kabul edilmeyecektir.

8- Sergiye katılacak olan eserler için konu serbest olup katılımcıların özgün eser ile katılmasını öneriyoruz. Reprodüksiyon ve kopya eser sergimize kabul edilmeyecektir.

9- Atatürk portresi ve buna benzer çalışmaları ile katılacak olanlarda özellikle Atatürk portresinde benzerlik birebir aranacaktır. Benzerliği uyuşmayan çalışmalar ise sergilenmeye kabul edilmeyecektir.

10- Sergide yer alacak eserlerin görsellerini sanat komisyonumuza sunulması ve tanıtım videosu için Whatsapp üzerinden …………………….’a kadar gönderilmesi gerekmektedir.
İletişim: 0554 413 81 70

11 Bu etkinliğe katılacak olan sanatçılarımızın sergi açılışına bizzat katılması, eserini kendisi getirmesi ve sergi adına düzenlenecek olan sergi yemeğine ve düzenlenecek, Kültür gezisine iştirak etmesi önemle gerekmektedir. Katılımcı üyelerimize Uçak, Otel ve Kültür Gezisi programı ayarlanmıştır. Her katılımcı üyemiz koşulları yerine getireceğini kabul eder. Katılım için lütfen katılım sayınızı bildiriniz.

Not: Saküder Anadolu’dan Esintiler Kıbrıs Sanat Buluşması Resim Sergisinde yer alarak sergi açılışına bizzat katılacak olan sanatçılarımız ……………………. Tarihinde toplu konaklama “Kıbrıs …………………….. 5 yıldızlı otel ayarlanmıştır” Uçak “Ankara ve İzmir Uçuşları Pegasus Gidiş-Dönüş, İstanbul Uçuşları Atlas Global”, Otel, Uçak ve Kültür Gezisi için katılım sayınızı …………………….. tarihine kadar tarafımıza bildirerek rezervasyonların yapılması gerekmektedir. Belirtilen fiyat opsiyonumuz …………….. Bu tarihten sonra oluşabilecek fiyat farkını her katılımcı kabul etmiş olur.

SAKÜDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
ALİ ESER
İletişim: 0554 413 81 70
E-mail:sakuder2005@gmail.com

SAKÜDER Akdeniz’in İncisi Kuzey Kıbrıs K.K.T.C. Lefkoşa’da 5 yıldızlı ……………………. otelde 4 gece 5 gün Yarım Pansiyon Tatil ve Kültür gezisi programı

1.GÜN;
………… Ankara Uçuş Saat 10:00 Pegasus, İzmir Uçuş ………… Saat 06:00 Pegasus, İstanbul için ……….. Saat 10:00 Atlas Global
Ercan Havalimanı’na indikten sonra Otele Transfer ve Otelde Buluşma, otele yerleşme ardından sergi düzenlemesi için eserlerle birlikte galeriye geçilecektir. Galeri düzenlemesi yapılacaktır ve serbest zaman

2.GÜN;
Sabah Kahvaltı sonrası saat 16:00 ya kadar serbest zaman sonrası galeriye geçilip sergi açılışı ve akşamına sergimizin gala yemeğinde birlikte olunacaktır.

3.GÜN;
Otel Kahvaltı Sonrası tahminen saat 09:30’da rehber eşliğinde araca geçerek programda belirtilen yerlerin gezilmesine başlanacaktır.
Barbarlık Müzesi’ne geçiyoruz. 1963 – 1974 Yıllarında gerçekleşen sıcak olayların yaşandığı bu bölgede dönemle ilgili bilgi alıyor, Dr. Binbaşı Nihat İLHAN’ın eşi ve üç çocuğunun katledildiği Barbarlık Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kıbrıs Adasını ikiye bölen Yeşil Hat sınır çizgisini panaromik olarak görüyor ardından Lefkoşa Surla içerine geçiş yapıyoruz. Şehre girişi sağlayan üç orijinal giriş kapısından biri olan Girne Kapısından giriş yapıyoruz. Mevlevi Tekkesi, Venedik Sütunu, Saray Önü meydanı, ziyaret edilip Selimiye Camii’ne geçiyoruz. Ortaçağda Kıbrıs’taki iki büyük kraliyet katedralinden biri olan St. Sophia Katedrali’ni yani bugün ki ismi ile Selimiye Camii’ni ziyaret ediyoruz. Katedral Osmanlı Döneminde Camiye dönüştürülmüştür.
Sonrasında Güney ve Kuzey Kıbrıs’ın sıfır noktası kabul edilen Lokmacı sınır kapısını görüyor, ardından Osmanlı Döneminden günümüze ulaşabilen Bursa’daki Koza Han’ın benzer mimarisine sahip olan Büyük Han’ı görüyoruz. Kıbrıs’a özgü el sanatlarının sergilenip satışının yapıldığı bir merkez olma özelliğini taşımaktadır. Takriben öğle yemeği için bölgede serbest zaman veriyoruz. (öğle yemeği ekstra)
Yemek sonrası rotamızı Kuzeye doğru çeviriyor 1974 yılında ikinci Barış Harekatında şehit düşen askerlerimizin yattığı Kıbrıs’ın en büyük şehitliği olan Boğaz şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında otelimize ulaşıyor, ve istirahat için ertesi güne kadar serbest zaman veriyoruz.

4.GÜN;
Öncelikle Lefkoşa ile Girne’yi ayıran Beşparmak Dağları arasında kala ve muhteşem Girne Manzarasını ve tarihini yaşayacağımız Deniz seviyesinden 732 metre yüksekte bulunan St. Hilarion kalesine çıkıyoruz. Kaleden Girne Kuzey Kıyı şeridi ve Beşparmak dağları kuş bakışı görülebilmektedir. Manzara eşliğinde çaylarımızı yudumluyor ve fotoğraf çekimi için kısa süre serbest zaman veriyoruz. Ardından 1974 Barış harekatının gerçekleştiği Karaoğlanoğlu bölgesinde ilk verilen şehitlerimizin yattığı Karaoğlanoğlu Şehitliğini ziyaret ediyor ardından Rumların Türklere karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava müzesini ardından Barış ve Özgürlük müzesini geziyoruz. Daha sonrasında Girne yat limanına doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız ise Luzinyanlar döneminden günümüze ulaşan 7. Yüzyılda Bizanslılar tarafından yapılmış olan Girne Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. İçerisinde bulunan dünyanın en eski ikinci Gemi Batığını, Ortaçağ Zindanlarını ve Akdeniz Köy Mezarlığını ve içerisinden çıkartılan buluntuları görüyor,
Venedik Burcuna çıkıp bütün Girne Şehrini ve Yat Limanını kuş bakışı görüntüsünü alıp, yat limanı varışında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. (öğle yemeği ekstra) Serbest zaman sonrasında rotamızı Beylerbeyi Köyüne çeviriyoruz. Buradaki ilk durağımız Bellapais Manastırı. Ortaçağdan günümüze ulaşabilen Gotik ve Roman mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Manastırı ziyaret ediyor, Manastır’ın çevresine konumlanan Beylerbeyi köyünün kahvesinde çay kahve ve fotoğraf molası veriyor, sonrasında otelimize hareket ederek, 4. günümüzü sonlandırıyoruz.

5.GÜN;
 “Kıbrıs Gezisi Son Günü”
Sabah kahvaltı alınmasının ardından Girne Kuzey Kıyı şeridinden Batı’ya doğru hareket edip Mavi Köşk’e doğru yola çıkıyoruz. Mavi Köşk Makarios’un Avukatı Paulo Paolides Ortadoğunun en büyük silah tüccarı olup, o dönemde şahsına yaptırmış olduğu o dönemin en lüks evini ziyaret ediyoruz. Burada ki sunum Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından yapılmaktadır. Ziyaretimiz ardından Güzelyurt Körfezine doğru harekete geçip, Güzelyurt şehrine varıyoruz.
İlk olarak Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Kıbrıs’taki Ortodoks Kilisesi açısından çok önemli kabul edilen ve orijinalliği bozulmadan günümüze ulaşabilmiş tek kilise olan St. Mama’s Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından daha da Batı’ya yol alıyor ve rotamız üzerinde 1964 yılında ilk Şehit verilen pilotumuz Yüzbaşı Cengiz TOPEL anısına yapılan anıtı ve uçağından kalan parçaları görüyoruz. Ziyaretimiz ardından CMC Bakır Ocağı tesislerini panaromik olarak görüp, Kıbrıs’taki 9 Krallıktan biri olan Soli Basilikasını ve Soli tiyatrosunu ziyaret edip, deniz ve yemek molası için Aspava Beach’e geçiyor ve serbest zaman veriyoruz. (öğle yemeği ekstra) Akşamüzeri Lefke Panaromik Turumuzu (Narenciye Bahçeleri, Lefke Barajı, Piripaşa Camii) yapıyor,
Serbest zaman sonrasında Ercan Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanında siz değerli misafirlerimize bir sonraki seyahatinizde görüşebilmek umudu ile veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz:

1- 4 Gece 5 Gün 5 Yıldızlı “………………….” Otelde Konaklama
2- 4 gün Sabah Kahvaltısı, 4 gün Akşam Yemeği
3- Ankara ve İzmir Uçuşları Pegasus, İstanbul Uçuşları Atlas Global Gidiş ve Dönüş
4- 3 gün gezi programından belirtilen yerlerin araç ve rehber eşliğinde gezilmesi
5- Sergi katılım hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar:

1- 5 gün öğle yemekleri
2- Otelde ve gezide Ekstra yiyecek ve içecekler ve şahsi harcamalar
3- Rehber ve Kaptan Bahşiş

KATILIMLAR BAŞLAMIŞTIR AÇIKLANAN FİYATLARIMIZ ……………………   TARİHİNE KADAR GEÇERLİ OLUP PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT OLARAK ÖDEME YAPILACAKTIR.
1. Taksit: …………………….     ……………… TL.
2. Taksit: …………………….     ……………… TL.
3. Taksit: …………………….     ……………… TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boş Mağazaya Dön
  Open chat