EVDE KAL TÜRKİYEM RESİM YARIŞMASI

1 kez görüntülendi
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

SAKÜDER 15. YILINDA “Evde Kal Türkiyem ULUSLARARASI RESİM YARIŞMASI”
SAKÜDER Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği, 2005 yılından bu yana Uluslararası düzenlemiş olduğu sanat etkinlikleri ile sanata ve sanatçıya destek vermektedir. Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan Saküder olarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür.  Bu nedenle SAKÜDER 15. YILINDA “EVDE KAL TÜRKİYEM RESİM YARIŞMASI” düzenlenmiştir.
Aralık 2019′ da Çin’ in Wuhan Şehrinde ortaya çıkan covid 19 Virüs salgını kısa sürede çığ gibi büyüyerek tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Türkiye olarak ülkemizde de virüs salgınıyla mücadele etmek için gerekli tedbirler ülkemiz genelinde alınarak “Evde Kal Türkiyem ” slagonuyla yürütülmektedir.  Saküder Sanat Kurumu olarak biz de bu duruma duyarsız kalamazdık. Başta Bilim Kurulu’na, Dünya Sağlık Örgütüne, sağlık çalışanlarımıza, covid 19 virüsüyle mücadelede sunmuş oldukları hizmetleri için teşekkürlerimizi sunarız.  Bilimin ışığından gidilerek Dünya sağlık Örgütünün, Bilim Kurulumuzun yürüteceği çalışmalar neticesinde covid 19 virüsü ile mücadelede başarı elde edeceğine ve gerekli Tıbbi buluşu sağlayarak Halkımızın sağlığına kavuşacağına inanıyoruz…
Bu nedenle Bilim Kurulumuza ve Sağlık Örgütlerimize destek ve moral olsun diye Saküder 15. Yıl Resim Yarışması düzenlemiştir. Düzenlenen yarışma ile ülkemiz genelindeki ressam sanatçılarımızı “Evde Kal Türkiyem” resim yapıyoruz slagonuyla bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. Düzenlenen yarışmadan Sağlık Bakanlığımız bilgilendirerek, sergi ve düzenlenecek olan ödül törenine bilim Kurulumuz davet edilecektir, bilim kurulumuzda yer alan Akademisyen Tıp Doktorlarımıza saküder 15. yıl şükran plaketi verilmesi uygun görülmüştür.
BAŞARI ÖDÜLLERİ- Birinciye 3000 TL, ”SAKÜDER 15. Yıl Plaketi” – İkinciye 2000 TL, “SAKÜDER 15. Yıl Plaketi”- Üçüncüye 1000 TL, “SAKÜDER 15. Yıl Plaketi ”- Jüri özel ödülü iki adet 500 TL,  “SAKÜDER 15. Yıl Plaketi”
YARIŞMA KOŞULLARI- Yarışma Uluslararası olup yurtiçinden ve yurtdışından 18 yaş ve üstü kişiler katılabilir.- Katılımcıların eserleri kesinlikle orjinal olmak zorundadır.- Dijital baskı ve dijital baskı üzerine yapılan çalışmalar kabul edilemez.- Eserlerin daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.- Yarışma Konusu: Evde Kal Türkiyem Resim Yapıyoruz, Corena 19 Virüs ile dünyada yürütülen mücadeleyi, alınan önlemleri ve tedavisürecini v.b. resmediyoruz. – Yarışmaya her katılımcı bir veya iki eserle katılabilecektir.- Tuval üzerine akrilik, yağlıboya yada karışık teknikte yapıt boyutları kısa kenarı 80 cm’den küçük, uzun kenarı 120 cm’den büyük olmamalıdır.- Suluboya Tekniğinde ise yapıt boyutu çerçevesiz kâğıt boyutu 50×70 cm’den küçük olmamalıdır.- Yarışmaya gönderilecek eserler dijital ortamda hazırlanarak 01 temmuz 2020 tarihinden önce sakuder2005@gmail.com adresine gönderilecektir. yarışma sonuçları ağustos ayı içerisinde açıklanacaktır. (Elden veya posta yoluyla dosya kabul edilemez.)- Yarışmada ön elemede ilk 100’e giren eserler sergilenmeye ve dijital ortamda yayınlanacak olan sergi kataloğuna girmeye hak kazanacaktır.- Sergi ve dijital kataloğa girmeye hak kazanan eserler belirlenen tarihte ve istenilen adrese gönderilmez ise dijital katalog ve sergileme dışı kalacaktır.- yarışma katılım ücreti bir eser için 100 tl. yarışmacı enfazla iki eser ile katılabilir. Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği iş bankası Kavaklıdere şubesi 4209 0554766 nolu banka hesabına yatırarak dekontunu Saküder’e bildirmesi gerekiyor. – Sanatçılar eserinin görselini, kendi fotoğrafını, özgeçmişini ve banka ödeme dekontunu belirtilen mail adresini göndermelidir.- Eserler mutlaka yüksek çözünürlükte jpg, tiff ya da pdf formatında olmalıdır.- Dosya içerisinde sanatçının özgeçmişi (100 kelime Türkçe olarak kronolojik sıralamada değil metin şeklinde olmalıdır), kişisel profil fotoğrafı, iletişim bilgileri (cep/ev/iş telefon numaraları, e posta adresleri ve açık adresleri)mutlaka olmalıdır. Bu bilgilerden bir veya birkaçı eksik olan katılımcıların başvuru işlemleri değerlendirmeye alınmayacaktır. – Etkinliğin duyurusu ve tanıtımı video, dijital katalog, broşür, davetiye gibi geniş çapta basın ve sosyal medya yoluyla yapılacaktır.- Başarı ödülüne sahip olan sanatçıların eserleri her türlü kullanım hakkıyla birlikte SAKÜDER koleksiyonuna girecektir.- katılımcılar yarışma koşullarını ve jüri  karanı kabul etmiş sayılır.- Değerlendirme sonucu ilan edildiğinde Ödül Töreni ve Eserlerin sergilenmesi düzenlenecektir. Sergi salonu ve Ödül Töreninin tarihi daha sonra duyurulacaktır.- Jüri değerlendirmesinin sonucu; sergiye kabul edilen eserlerin teslim tarihi, sergi yeri, sergi tarihi ve ödül töreni hakkındaki bilgiler daha sonra sanatçıların mail adreslerine ve sosyal medyadan duyurulacaktır.
SEÇİCİ KURUL- Sanatçı Umur Türker, – Prof. Ahmet Özol, – Prof. Basri Erdem, – Prof. Bedri Karayağmurlar, – Prof. Nur Gökbulut, – SAKÜDER Sanat Komisyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0
  0
  Sepetiniz
  Sepetiniz boş Mağazaya Dön
  Open chat